Våra ekipage

Är du intresserad av att synas som tävlingsekipage för Skutskärs BHK?

Skicka då uppgifterna till skutskarsbhk@gmail.com

Utöver en bild behövs följande information:

      • Förare
      • Hundens namn
      • Ras/ blandras
      • Vad ni tävlar i
      • Ev. någon övrig information

Förare: Sanna Markström
Hund: Swedehof's Xiang "Grim"
Ras: Hovawart
Tävlar: Bruks spår
Meriter: Uppflyttad lägre klass spår

Förare: Carina Hallenberg

Hund: Jippikajejs Chefen (Chefen)

Ras: Labrador retriever (jakt)

Tävlar: Lydnadsklass I och Bruksspår

Meriter: Uppflyttad till Lydnadsklass I, uppflyttad till högre klass spår

Förare: Liz Myhr

Hund: Holy Tatanka's Tu'eka Paint Face (Indy)

Ras: Australian shepherd

Tävlar: Lydnad och bruksspår

Meriter  LD Startklass, uppflyttad högre klass spår, SE VCH, UHP

Övrigt: Tränar vallning

Förare: Liz Myhr

Hund: Unity Blue John Martel

Ras: Australian shepherd

Tävlar: Lydnad, bruks spår, Rallylydnad

Meriter: SE VCH, LD Startklass, uppflyttad lägre klass spår

Förare: Sofie Hedlund

Hund: Super Dupers Red Label (Ginnie)

Ras: Dansk-svensk gårdshund

Tävlar: Lydnadsklass, Rallylydnad

Meriter: LD Startklass, RLDN, RLDF, BPH, exellent

Marie Karttunen med Buzzkills Bäzta

Förare: Marie Karttunen
Hund: Buzzkills Bäzta
Ras: Malinois
Tävlar: Bruks: Skydd, spår, sök, Lydnadsklass
Meriter: LD Startklass, SKH1, SKH2, SPH1, SÖKH1, UHP GK, BH/VT GK
B/J KL: Very good, KORAD

Förare:Sonja Almqvist
Hund: Gråmans Briet
Ras: Tysk Schäfer
Tävlar: IGP
Meriter: VT, IGP 1, IGP 2, IGP 3

Förare: Britt-Louise Malm
Hund: Chip (Borderness Halvan)
Ras: Border Collie
Tävlar: Bruks spår elit, Lydnadsklass 3
Meriter: Svensk Lydnadschampion, certpoäng i Bruks spår elit

Förare: Britt-Louise Malm
Hund: Chess (Goodpal’s Chess)
Ras: Golden Retriever
Tävlar: Bruks spår lägre, Lydnadsklass 2
Meriter: LP 2, Uppflyttad Bruks spår lägre

Förare: Britt-Louise Malm
Hund: Tootsie (Tending Cosy)
Ras: Border Collie
Tävlar: Högre klass spår, Lydnadsklass 2
Meriter: Ld 1 lydnad, uppflyttad till högre klass spår.

Förare: Christine Hedlund
Hund: Zelda (Fätorpet's Edelweiss)
Ras: Australien Shepherd
Tävlar: Lydnad, Bruks
Meriter: LP 1, LP 2, LD 2, uppflytt högre spår

Förare: Pia Honkamäki
Hund: Elinge Art
Ras: Tysk schäfer
Tävlar: Appell

Förare: Hans
Hund: Elinge Aron
Ras: Tysk schäfer
Tävlar: Lkl Skydd, Lkl spår.

Förare: Birgitta Palo Johansson
Hund: Doremis Qillen Mcd
Ras: Berner Sennen
Tävlar: Lydnad startklass + drag
Meriter: AP – titel i drag